Skip to content

Mакедонската кошаркарска репрезентација славеше убедливо против Норвешка

Mакедонската кошаркарска репрезентација славеше убедливо против Норвешка

11.11.2022

Македонската кошаркарска репрезентација на домашен терен во Гевгелија ја совлада репрезентацијата на Норвешка со резултат од 58:36 и сега има максимални три победи во три напревари и е лидер во групата. Во недела нашите кошаркари во Гевгелија играат против репрезентацијата на Данска.

error: Content is protected !!