Skip to content

Најдобриот македонски тенисер се пласираше во четврт-финале

Најдобриот македонски тенисер се пласираше во четврт-финале

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски, се пласира меѓу осумте најдобри на турнирот во Ираклион, Грција, кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари.

Тој во осминафиналето беше подобар од Германскиот тенисер Марлон Ванкан кој го совлада со 6:3, 6:1.

Калин во следното коло ќе се сретне со чешкиот тенисер Јакуб Ницод.

error: Content is protected !!