Skip to content

Македонија на СП во таеквондо

Македонија на СП во таеквондо

14.11.2022

Освојувачот на сребрен олимписки медал, македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе ја предводи Македонија на престојното Светското првенство за сениори кое почнува денеска во Гвадалахара, Мексико.
Дејан Георгиевски со своите тренери браќата Костовски отпатува во Мексико по успешни настапи, и борба за медал.
Покрај Дејан Георгиевски, во Мексико Македонија ќе ја претставуваат и Филип Додевски и Мила Рељиќ.
error: Content is protected !!