Skip to content

Куп на Македонија 2022

Куп на Македонија 2022

Во куќата на фудбалот – Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени паровите за четвртфиналето од Купот на Македонија.

Тука Вардар ќе се сретне со Силекс, Македонија Ѓорче Петров ќе игра со Академија Пандев, Шкупи против Шкендија, а лидерот од првенството Струга Трим Лум за противник ќе игра против штипска Брегалница.

 

Силекс – Вардар

Македонија ЃП – Академија Пандев

Шкупи – Шкендија

Струга Трим Лум – Брегалница

 Натпреварите ќе се играат на 9 нември со почеток од  13 часот.
error: Content is protected !!