Skip to content

Женскиот EHF EURO 2022 ќе се оджи во Ноември

Женскиот EHF EURO 2022 ќе се оджи во Ноември

Женската ракометна селекција на Македонија повторно ќе биде во друштво на најдобрите селекции на стариот континент. Во Скопје, Македонија ќе ги игра натпреварите во рамки од групата Ц. Противници на нашата репрезантација се Франција, Романија и Холандија. Во првото коло на петти ноември ќе играме против Франција, два дена подоцна противник ќе ни биде Холандија, а групната фаза ќе ја затвориме со Романија, на деветти ноември. 

Љубителите на ракометот веќе можат да ги набавуваат влезниците за претстојното Women’s EHF EURO 2022 кое ќе се одржува во Скопје, Целје, Љубљана и Подгорица од 4 до 20 ноември годинава.

error: Content is protected !!